Annelere Medical Park’tan kucak dolusu sağlık

MEDİCAL PARK KURUMSAL
21555

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun!

Çocuklarının hayatı boyunca sağlıklı ve sevgili dolu yaşaması için çabalayan tüm annelere Medical Park iki özel sağlık programı sunuyor.

13 Mayıs Anneler Günü vesilesiyle hazırlanan Anne Sağlığı Programı ve Meme Sağlığı Programı’ndan tüm anneler mayıs ayı sonuna kadar özel avantajlarla faydalanabilecek.

Anne Sağlığı Programı

Kadınların günlük yaşamını sağlık ve mutluluk ile sürdürülebilmeleri için hormonel durumlarını ortaya koyan sağlık kontrollerini düzenli aralıklarla yaptırmaları gerekiyor. Medical Park Hastaneleri’nin sunduğu Anne Sağlığı Programı ile annelerimizin sağlığı kontrol altında.

 

Anneler Günü Sağlık Programı

Kadın Hastalıkları ve Doğum muayenesi

Tetkikler (FSH, LH, Prolaktin, TSH, FT4, PAP Smear, TİT, Hemogram, Total kolesterol, HDL, LDL, Trigliserit, AKŞ, Sedimentasyon, Üre, Kratinin, ALT, AST, Kalsiyum, Demir, Demir Bağlama)

 

Meme Sağlığı Programı

Dünyada en sık görülen üç kanser türü arasında yer alan meme kanseri, kadınlarda gözlemlenen kanser tipleri arasında ilk sırada yer alıyor. Türkiye’de kadınlar yönelik her dört kanserden birinin meme kanseri olduğu gözlemleniyor. Sadece Türkiye’de her yıl bini aşkın kadına meme kanseri teşhisi koyuluyor.

Meme kanseri kısaca memeyi oluşturan dokulardaki hücrelerin anormal çoğalmaları olarak tanımlanıyor. Kontrol dışı çoğalan bu hücreler her kanserde olduğu gibi zamanla başka organlara yerleşip oralarda çoğalıp tüm vücuda yayılabiliyor. Geç fark edilen ve tedavi altına alınamayan meme kanseri, organ kayıplarının yanı sıra ölümlere neden olabiliyor.

Meme kanserine karşı el ile meme kontrollerinin sıklıkla yapılması, her yıl en az bir kez doktor muayenesi ve mamografi çekilmesi gerekiyor. Bu hassasiyet hareket edildiğinde meme kanseri erken fark edilebiliyor ve ilk üç evre içinde tedaviye başlandığında %96 ila %85 oranında başarı elde edilebiliyor.

Medical Park Hastaneleri’nin 40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadınlara yönelik hazırladığı Meme Sağlığı Programı 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla 1 Haziran’a kadar özel avantajlarla sunuluyor.

 

Meme Sağlığı Programı (40 Yaş Altı)

Genel Cerrahi Muayenesi

Meme USG’si

Hemogram

 

Meme Sağlığı Programı (40 Yaş Üstü)

Genel Cerrahi Muayenesi

Meme USG’si

Mammografi

Hemogram