Haberler

Genç nesilleri işleyerek aydınlık bir geleceğin inşası için uğraş veren öğretmenlik çaba ve fedakârlık gerektiren mesleklerin başında geliyor. Bu yönüyle eğitim sistemimizin temel yapı taşı olan öğretmenlerimiz aynı zamanda istikbalimizin mimarlığını üstleniyor. Bu değerli mesleği onurlandırmak için her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla Medical Park Hastaneleri öğretmenlerimizin iyi yaşamına katkı sunmak için VM Estetik Klinikleri’nde medikal estetik uygulamalarını öğretmenlere özel avantajlarla sunuyor.

Devamını Oku

Birçok hastalığın arttığı kış mevsimini sağlıklı geçirmenin en etkili yollarından biri soğuk havaların başlamasıyla birlikte sağlık kontrollerini yaptırmak. Aylarca devam edecek soğuk havalar nedeniyle düşecek bağışıklık ve artan hastalıklara karşı gerekli önlemlerin alınması için vücutta gerekli tetkiklerin yapılması ve riskli noktaların belirlenerek buna göre metabolizmanın takviye edilmesi gerekiyor.

Devamını Oku

Öğretmenlerimize kucak dolusu sağlık ve güzellik!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
371

Öğretmenlik hem bireysel hem de toplumsal yaşama doğrudan katkı sağlayan mesleklerin başında geliyor. Öğretmenlerin herkesin sevgi ve saygısını kazanmış olmasının en temel sebepleri arasında tüm insanlığın bugünü ve geleceğine yaptıkları yadsınamaz katkı kadar, işlerinin doğası gereği pek çok meslek sahibine göre çok daha zor ve yıpratıcı olması da yer alıyor.

Devamını Oku

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medicalpark Florya ve İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi Bahçeşehir, Sağlık Bakanlığı onaylı Obezite Merkezlerimizde Obezite ile mücadele ediyoruz.

Devamını Oku

Hareketsiz yaşam, sağlıksız ve yanlış beslenme, genetik yatkınlık, fazla kilo Tip 2 diyabete zemin hazırlıyor. Toplam diyabetli nüfusun yaklaşık %90’ını oluşturan Tip 2 Diyabet doğru beslenme ve hareketsiz yaşamdan kaçınarak büyük oranda önlenebilir bir hastalıktır. Düzenli kontrol ise diyabet ile mücadelede büyük öneme sahiptir. Diyabet hastalığının nedeni ve düzenli kontrollerin tedavideki rolü ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 14 Kasım tarihi Dünya Diyabet Günü olarak ilan edilmiştir.

Devamını Oku

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferi Kanadalı milli oyuncu Justin William Duff, VM Medical Park Pendik Hastanesi’nde rutin sağlık taramalarını yaptırdı. Filenin Aslanları’nın başarılı voleybolcusu Duff’ın rutin sağlık kontrolünde akciğer röntgeni, kan tahlili, idrar tahlili, eko, efor, kardiyoloji, genel cerrahi, göz, kulak burun boğaz, ortopedi ve dahiliye taramaları yapıldı

Devamını Oku

VM Estetik ile hayatı size yakıştığı gibi yaşayın

MEDİCAL PARK KURUMSAL
37508

Erkekler de artık dış görüşüyle ilgili kaygı duyuyor; iyi bir görünüme sahip olmak için sosyal yaşamda öne çıkmak, daha özgüvenli olmak gibi hedeflerle diyetler uyguluyorlar, düzenli spor yapıyorlar. İyi yaşama dair erkeklerin bu ilgisi medikal estetik ve plastik cerrahi uygulamalarında uzmanlığın önemini artırıyor.

Devamını Oku

Kışa Geçişte Sağlık Kontrollerinizi İhmal Etmeyin!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
2169

Sağlık sorunu olmayan kişilerin hangi aralıklarla sağlık kontrollerini yaptırması gerektiği sanıldığının aksine sadece yaş ve genetik yapı ile ilgili değil; çevresel faktörler de doğrudan ilişkilidir. Bu çevresel faktörlerden en önemlisi mevsim değişikliği, başka bir deyişle havaların soğumasıdır.

Devamını Oku

Meme Sağlığınız İçin Kontrol Bizde

MEDİCAL PARK KURUMSAL
32067

Medical Park Hastaneleri’nin 40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadınlara yönelik hazırladığı meme sağlığı programları Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Ekim ayı sonuna kadar özel avantajlarla sunuluyor.

Devamını Oku

Kalp kontrollerinizi ihmal etmeyin!

MEDİCAL PARK KURUMSAL
6973

Yapısal ve çevresel faktörlerden kaynaklı olmak üzere kalp sağlığını tehdit eden onlarca risk faktörü var. Ancak kalp sağlığının bozulması sadece bu faktörlerle sınırlı değil. Araştırmalar hiçbir risk faktörü taşınmadığı halde her 100 bireyden birinin hayatı boyunca bir kez kalp krizi geçirme riskine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Devamını Oku